Sony patentuje następcę PlayStation VR

Gogle PlayStation VR są obecnie najtańszym zestawem do wirtualnej rzeczywistości wśród headsetów przewodowych. Co nie znaczy jednak, że jakościowo są najlepsze - pod względem funkcjonalności nie dorównują chociażby HTC Vive. Wkrótce jednak może się to zmienić.

Sony złożyło wniosek patentowy dotyczący zmiany w sposobie rozpoznawania pozycji gogli w otoczeniu. Aktualnie system odczytuje informacje na podstawie światła z headsetu wykrywanego przez kamerę PlayStation Camera. Ruch gracza w trakcie gry jest możliwy, ale ograniczony do zasięgu pola widzenia kamery. Nowy patent opisuje system zbliżony do rozwiązania wykorzystywanego przez HTC Vive. Zamiast czujników światła, nowa technologia opierałaby się na dużo dokładniejszych czujnikach laserowych.

Niestety nie wiadomo czy Sony pracuje już nad nową generacją gogli czy zamierza udoskonalić obecną. W tym drugim przypadku być może wystarczyłoby dokupić jedynie peryferia zamiast całego headsetu.

0
Źródło: cgmagonline.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.