SteamVR trafia na Linuxa!

Valve pod koniec ubiegłego roku ogłosił, że wkrótce ruszą testy platformy SteamVR w wersji na desktopowe systemy linuxowe. Teraz zamienia swoje słowa w czyn.

SteamVR, czyli platforma firmy Valve do wirtualnej rzeczywistości, jest już „dostępna” na desktopowe systemy linuxowe. Skąd cudzysłów? Bo na razie dostępny jest we wstępnej wersji deweloperskiej i jest przeznaczony głównie do testów gier, zamiast do wykorzystywania go przez normalnych użytkowników.

Platforma na razie jest w we wczesnym stadium rozwoju. Nie tylko działa wyłącznie z kartami graficznymi AMD i Nvidii, ale też wymaga zastosowania testowych sterowników do tych kart. Na dodatek działa ona tylko z jedną, również testową wersją 64-bitowego loadera Vulkana. Wiele rzeczy nadal jeszcze nie działa.

To jednak dobre wieści dla wszystkich graczy preferujących Linuxa. Valve traktuje swoje zobowiązanie poważnie i, jak dowodzi kolejny etap wdrożenia, nie jest gołosłowny.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.