Ten Moto Mod zmienia Moto Z w prawdziwą krótkofalófkę

Być może system Motorola Moto Mod nie zasługuje w pełni na miano modularnego (raczej nakładkowego), ale... w przeciwieństwie do innych projektów prezentujących smartfony modularne naprawdę działa, zyskuje popularność. I pobudza do tworzenia kolejnych dodatków.

Najnowszy Mod do Moto Z nosi nazwę LINC i pozwala zmienić tego smartfona w regularną krótkofalówkę. Łączność przez Wi-Fi czy Bluetooth ma dość ograniczony zasięg, sieć komórkowa nie działa wszędzie, więc pomysł naprawdę ma sens. Tym bardziej, że deklarowany przez twórców projektu zasięg to aż 8 kilometrów.

LINC potrafi łączyć się, wykorzystując jeden z 22 kanałów radiowych, ale – co ciekawe – jego możliwości przekraczają to, co oferuje zwykła krótkofalówka. Pozwala bowiem także na przesyłanie lokalizacji (dzięki wbudowanemu w Moto Z modułowi GPS), a nawet krótkich wiadomości tekstowych.

Nakładka wyposażona jest we własny akumulator o pojemności 1500 mAh, pozwalający na pracę (tryb czuwania) przez około 20 godzin. W tym momencie trwa zbiórka funduszy społecznościowych na portalu IndieGoGo, dzięki którym cały projekt zostanie sfinansowany. Aby otrzymać LINC, należy wesprzeć tę zbiórkę kwotą 99 dolarów.

0
Źródło: Indiegogo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.