Tesla Motors zmienia nazwę

Zabieg jest bardzo symboliczny. Z nazwy znika jej drugi człon, tym samym Tesla Motors staje się Teslą. Biorąc pod uwagę obecny kierunek rozwoju firmy Elona Muska zmiana jest jak najbardziej uzasadniona.

Jeśli czytaliście wcześniejsze doniesienia o Tesli na chip.pl zapewne wiecie, że firma Elona Muska od dawna stara rozszerzyć się zakres produkowanych przez siebie technologii. Oprócz samochodów elektrycznych firma ogłosiła całkiem niedawno, że chce zająć się rozwojem i produkcją dachów z paneli słonecznych i innych rozwiązań, które daleko wybiegają poza „podwórko motoryzacyjne”.

W tym roku portfolio Tesli z pewnością poszerzy się jeszcze bardziej. Sam ruch ze zmianą nazwy podobny jest do tego, który w 2007 wykonała firma Apple porzucając słowo „Computers”. W tym samym roku firma z Cupertino zaprezentowała też pierwszą generację iPhone’a.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.