Tryb boost w PS4 Pro zapewni większa liczbę kl./s.

Zbliżająca się aktualizacja konsoli PS4 o numerze 4.50 nie tylko ulepszy gogle PlayStation VR. Funkcją, która ucieszy większą liczbę graczy będzie tzw. tryb boost w konsoli PS4 Pro.

Tryb Boost ma zwiększyć częstotliwość taktowania zegarów CPU i GPU, co przełoży się na zwiększenie liczby klatek na sekundę w grach i płynniejszą rozgrywkę. Jak funkcja ta wypada w rzeczywistości? Ekipa Digital Foundry, która uzyskała dostęp do beta testów tej aktualizacji przeprowadziła własną analizę.

Wynika z niej, że w grach, w których nie ustawiono limitu framerate’u (np. Project Cars) i które stawiają przede wszystkim na przepustowość pamięci i moc CPU tryb Boost przynosi aż o 38% więcej klatek na sekundę. Najczęściej jednak możemy spodziewać się wzrostu w wysokości 14% – wynika to ze wzrostu prędkości taktowania GPU z 800 na 911 MHz.

Jeśli chodzi o gry z limitem 60 kl./s. (Tomb Raider, Battlefield 4, BioShock Infinite) Digital Foundry zauważyło, że tryb Boost pozwala na dłuższe utrzymanie stałej wartości tego parametru.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.