Twitch będzie sprzedawał gry

Najpopularniejsza na świecie platforma do streamowania gier wkrótce stanie się także kolejną platformą sprzedażową. Gracze będą mogli kupować gry, w które grają ich ulubieni streamerzy, okazując im ten samym wsparcie.

Jeszcze tej wiosny na Twitchu będzie można kupić gry cyfrowe, a następnie uruchomić je bezpośrednio na platformie lub u klientów zewnętrznych (np. uPlay, Origin). Swoje zainteresowanie okazało już kilku dużych developerów. Na start w ofercie powinny znaleźć się produkcje Ubisoftu, Telltale Games, Hi-Rez, Paradoxu i kilku mniej znanych studiów. Polityka cenowa będzie dla developerów równie atrakcyjna, co w przypadku Steama – otrzymają oni 70% od kwoty sprzedaży.

Ciekawie natomiast prezentuje się sprawa związana z kontami streamerów. Jeśli widzowie będą kupować gry, w które gra aktualnie ich ulubieniec, streamer otrzyma od każdej takiej transakcji 5% zysku.

Szczegóły oferty mają być opublikowane w późniejszym czasie, ale już teraz wygląda to na całkiem sensowną i atrakcyjną z punktu widzenia streamerów usługę.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.