U Twittera coraz gorzej

Twitter nie może sobie zaskarbić serc inwestorów i trudno się temu dziwić. Najnowsze wyniki finansowe firmy nie napawają optymizmem, serwis dalej nie wie, jak zarobić na swojej popularności.

Twitter właśnie opublikował swoje sprawozdanie finansowe, które pozostawia wiele do życzenia dla inwestorów. Co prawda odnotował siedmioprocentowy wzrost ilości aktywnych dziennych użytkowników i czteroprocentowy wzrost miesięcznych użytkowników w skali roku, co oznacza rekordowy wzrost w historii usługi, a także wzrost aktywności na serwisie, tak niestety są też złe wieści.

Przychody odnotowały raptem jednoprocentowy wzrost, czyli na granicy błędu statystycznego. Twitter nadal nie ma pomysłu jak zamienić swoją użyteczność i popularność na pieniądze, a inwestorzy zaczynają to dostrzegać. Po opublikowaniu wyników wartość akcji zmalała o 10 procent. Jako entuzjaści Twittera, trzymamy jednak kciuki, by wszystko się w końcu ułożyło…

Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.