uArm Swift – opensource’owe, robotyczne ramię

Twój osobisty pomocnik przy biurku.

uArm Swift stawiamy na blacie biurka, podłączamy do komputera i… to wszystko. Reszta zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Maszyna jest na tyle precyzyjna, że świetnie poradzi sobie z takimi zadaniami jak – wypalanie wzorów laserowych, rysowanie czy nawet drukowanie w 3D (to ostatnie rzecz jasna z dodatkowymi podzespołami).

Ramię możemy uczyć czynności w różnoraki sposób. Przykładowo możemy poruszać nim manualnie, a maszyna zapamięta całą sekwencję ruchów. Możemy użyć również dedykowanego oprogramowania, w którym działanie maszyny programuje się z wykorzystaniem schematów blokowych. Ramię możemy też obsługiwać myszką, klawiaturą, a nawet gestami jeśli mamy Leap Motion. Nie brakuje także zdalnego sterowania ze smartfona.

W zestawie znajdziemy kilka końcówek zapewniających różne rodzaje chwytów, a także praktyczne moduły, które rozszerzają funkcjonalność maszyny – kamerę, elektromagnes, czujnik ruchu, czujnik temperatury czy maleńki wiatraczek.

Na Indiegogo znajdziemy kilka różnych zestawów urządzenia – od najtańszego zawierającego tylko same ramię (209 dolarów) po bardziej rozbudowane za 499 dolarów. Przewidywany termin dostawy to maj 2017 roku.