Windows 10 Cloud będzie można rozszerzyć do wersji Pro

Gdy użytkownik zdał sobie sprawę na Windows RT, że jednak potrzebuje aplikacji Win32, nie mógł nic z tym zrobić. Tymczasem duchowy następca tego systemu umożliwi odpłatne przejście na "bogatszą" wersję Windows 10.

Windows 10 Cloud to nowa, lekka, multiplatformowa i darmowa lub tania podwersja systemu Microsoftu, ograniczona tylko do obsługi aplikacji UWP ze Sklepu Windows. Innymi słowy, od strony użytkownika filozofia dostępności oprogramowania będzie identyczna, jak ta z Windows RT.

Problem Windows RT polegał jednak na tym, że jak się okazywało u niektórych z czasem, że dane oprogramowanie nie jest dostępne w Sklepie Windows, owi niektórzy nie mogli nic z tym zrobić – na ich sprzętach mógł działać Windows RT i tylko Windows RT.

Windows 10 Cloud pozostawi użytkownikowi wybór. Będzie mógł on nadal, bez dodatkowych opłat, korzystać z systemu i aplikacji UWP, lub dokupić sobie zgodność wsteczną z klasycznymi aplikacjami Win32.

Nie wiemy kiedy Windows 10 Cloud ma zadebiutować na rynku.

0
Źródło: MSPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.