Android O – znamy orientacyjną datę premiery!

System Android O to seria istotnych usprawnień względem Androida Nougat, w tym tryb PiP, interaktywne ikony, lepsza obsługa sprzętowej klawiatury, powiadomienia i wiele więcej. A teraz wiemy kiesy się pojawi.

Android O we wczesnej wersji rozwojowej jest już dostępny do pobrania. To jednak, no właśnie, bardzo wczesna wersja, która nawet nie osiągnęła fazy betatestów. Kiedy dostaniemy finalną wersję?

Android O doczeka się czterech wersji deweloperskich. Druga ma się pojawić w maju i ma osiągnąć stadium rozwoju beta. W czerwcu ma się pojawić trzecia, wraz z ostatecznym zestawem API i końcową wersją SDK. W lipcu pojawi się czwarta i ostatnia wersja deweloperska.

Produkcyjna wersja, a więc ta przeznaczona dla normalnych użytkowników, pojawi się w trzecim kwartale bieżącego roku. Wtedy aktualizacja ta zostanie udostępniona urządzeniom Pixel i Nexus a także partnerom sprzętowym firmy Google.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.