Bitcoin jest już droższy niż złoto

Dzisiaj miał miejsce ważny moment w historii. Cena kryptowaluty Bitcoin przekroczyła wartość złota. Eksperci twierdzą, że to tylko chwilowy skok, ale jednak warto ten fakt odnotować.

Uncja złota kosztowała dzisiaj 1237,73 dol. W tym samym czasie cena 1 BTC wynosiła 1238,11 dol. I tak, wiemy doskonale, że różnica ta jest minimalna, jednak to pierwszy raz, kiedy taka sytuacja miała miejsce na rynku.

Zarówno złoto, jak i kryptowaluty są alternatywnymi sposobami na przechowywanie kapitału. Tak wysoka cena kryptowaluty jest oczywiście bardzo pozytywnym sygnałem dla wszystkich jej zwolenników, którzy od dawna twierdzą, że Bitcoin i inne kryptowaluty mogą wkrótce stać się nowym „standardem złota”. Mamy jednak wrażenie, że na tę chwilę będziemy musieli poczekać jeszcze trochę. Złoto nadal postrzegane jest, jako pewniejsza inwestycja.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.