Bixby głównym atutem Samsunga Galaxy S8?

Do oficjalnej premiery Samsunga Galaxy S8 brakuje tylko 9 dni, ale producent nie mógł się najwyraźniej doczekać i już teraz oficjalnie przedstawił jedną z głównych zalet nowego flagowca - asystenta o nazwie Bixby.

Jeśli wierzyć słowom producenta Bixby będzie kompletnie różnić się od konkurencyjnych asystentów – Siri, Cortany czy Alexy. Oprogramowanie ma być mocno zintegrowane z różnymi aplikacjami – początkowo tylko z preinstalowanymi, ale w dniu premiery Samsung udostępni także SDK wszystkim zainteresowanym developerom.

W porównaniu do konkurencji asystent nie będzie musiał uczyć się nowych przyzwyczajeń – pod tym względem od dnia premiery ma być kompletny i doskonale rozumieć intencje użytkownika. Do czego będziemy go mogli wykorzystać? Samsung podaje przykład sortowania zdjęć w albumie po wypowiedzeniu komendy – co ciekawe „rozkaz” nie będzie musiał być dokładny. Asystent przeanalizuje treść dostępną na ekranie i zrozumie nawet niepełny komunikat od użytkownika.

Trzeba przyznać, że brzmi to bardzo ciekawie. O tym jak mocno Samsung wierzy w swojego asystenta powinien świadczyć fakt, że będzie on dostępny po wciśnięciu fizycznego przycisku na smartfonie.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.