Bungie zapowiada wielki reset postaci w Destiny 2

Ta wiadomość na pewno nie spodoba się wielu fanom gry Destiny, którzy poświęcili wiele godzin na to, aby dopracować swoje postacie w każdym, najmniejszym detalu. Studio Bungie - deweloper gry - zakomunikowało właśnie, że w Destiny 2 czeka nas wielki reset naszych awatarów.

Jedyne, co zostanie waszym postaciom w dwójce to personalizacja ich wyglądu, o ile zdobyliście co najmniej 20 poziom doświadczenia i wykonaliście misję fabularną Black Garden (Czarny Ogród, dla tych którzy grają w polską wersję).

Cała reszta, czyli przedmioty i umiejętności znikną, a swoją przygodę ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia będzie trzeba zacząć od zera. To dość kontrowersyjna decyzja, aczkolwiek w pewnym stopniu zrozumiała: druga część Destiny zapewne zostanie wzbogacona o nową mechanikę rozgrywki, zatem trudno byłoby przenieść nietknięte postacie graczy ze „starszej wersji”.

Oczywiście możemy dyskutować o tym, czy Bungie powinno w ogóle zabierać się za Destiny 2. Może zamiast tego lepszym pomysłem byłoby wydanie obszernego i płatnego rozszerzenia do pierwszej części. Tak od wielu lat robi studio Blizzard w grze World of Warcraft, która nadal – po ponad 10 latach – jest najpopularniejszym tytułem, jeśli chodzi o gatunek MMO.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.