CNN tworzy sekcję VR!

Jedna z najpopularniejszych stacji telewizyjnych na świecie dumnie podąża ścieżką najnowszych trendów. Posiadacze gogli VR będą mogli oglądać reportaże niemal tak, jak gdyby sami byli na miejscu.

Dziennikarze CNN od teraz wyposażeni będą w kamery do nagrywania filmów 360-stopni, by najważniejsze wydarzenia udostępniać w formie wirtualnej rzeczywistości. To jeszcze nie telewizja VR z prawdziwego zdarzenia, ale duży krok w jej kierunku. Na pierwszy ogień CNN przygotowało 5-minutowy reportaż z biegu z bykami w Pampelunie.

Wirtualna rzeczywistość jest najpotężniejszym narzędziem jakie mamy, by pozostawić na widzu niezatarte wrażenie. Całe doświadczenie przypomina podróż w czasie. Po prostu zakładamy gogle i nagle jesteśmy w innym miejscu, czując się niezwykle blisko danej historii.” – powiedział Jason Farkas, wice-prezydent CNN do spraw contentu premium.
A w jaki sposób można obejrzeć nowe materiały? Najwygodniej bezpośrednio z aplikacji na Androida lub iOS. Można także odtworzyć film bezpośrednio w przeglądarce internetowej.
0
Źródło: CNN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.