Dragonfly – samochód elektryczny ze słonecznymi panelami

Na targach Geneva Motor Show zaprezentowano wiele ciekawych prototypów aut przyszłości. Jednym z nich jest Dragonfly firmy Catecar.

Dragonfly to leciutkie, bo ważące zaledwie 560 kg auto stworzone przy współpracy z Swiss Federal Institute of Technology z Zurychu i Lausanne. Część jego karoserii została wyprodukowana z materiałów roślinnych. Pojazd posiada baterie solarne na dachu, które zasilają hybrydowy silnik. Jedna godzina na słońcu pozwoli na przejechanie 4 km. Wynik nie jest może spektakularny, dlatego mimo wszystko auto w dalszym ciągu napędzane jest także benzyną. W razie niesprzyjających warunków pogodowych w mniej ekologiczny sposób przejedziemy około 1000 km.

Twórcy pomyśleli jednak o specjalnym filtrze redukującym zanieczyszczenia – Catecair -, który ma wejść do masowej produkcji jeszcze tego roku. O planach produkcyjnych całego samochodu na razie nic nie wiadomo.

0
Źródło: Carscoops.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.