Dropmix, czyli muzyczna karcianka od Harmonixu

Muzyczne gry Harmonixu wymagały najczęściej fizycznych akcesoriów - a to "plastikowe" gitary, a to dedykowana perkusja, czy chociażby ruchowe kontrolery. Tym razem producent wpadł na jeszcze bardziej oryginalny pomysł. Dropmix to gra karciana z fizycznymi elementami i aplikacją na smartfony.

Podstawowa wersja gry składać się będzie z planszy (fot. powyżej), aplikacji na smartfony oraz 60 kart wyposażonych w chipy NFC. Każda karta symbolizować będzie dany gatunek muzyczny i jeden z instrumentów np. perkusję, bass, organy. W trakcie rozgrywki, gracze będą kolejno wykładać karty, a każda karta doda swój dźwięk do zapętlonego w tle utworu. Szczegółowe zasady nie zostały jeszcze przedstawione, ale możemy liczyć na kilka trybów gry m.in. pojedynki 1vs1 i 2v2.

Karty wydawane będą przez Hasbro i jak łatwo się można domyślić, na rynku pojawią się bardziej rozbudowane zestawy. Gra zadebiutować ma we wrześniu tego roku. Cena zestawów nie została jeszcze określona. Harmonix przedstawił jedynie kilka utworów, które da się odtworzyć za pomocą kart – m.in. „Cant Feel My Face” The Weekend, „All About That Bass” Meghan Trainor, „It’s Tricky” Run D.M.C, „Sing” Ed Sheeran, „Chandelier” Sia, „September” Earth, Wind & Fire.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.