Elon Musk chce nas zamienić w cyborgi

Założyciel Tesli i SpaceX właśnie otworzył kolejną firmę. Nazywa się ona Neuralink, a jej celem jest połączenie ludzi z maszynami. Byśmy stali się lepszymi... no właśnie, czy jeszcze ludźmi?

Neuralink to firma założona prawie w całości za prywatne pieniądze Elona Muska. Na razie wiadomo o niej relatywnie niewiele. Ma ona opracowywać metody na łączenie naszych mózgów z maszynami, bo, tu cytat założycielski, „inwestowanie w to jest kluczowe dla dalszej egzystencji ludzkości”.

Long Neuralink piece coming out on @waitbutwhy in about a week. Difficult to dedicate the time, but existential risk is too high not to.

— Elon Musk (@elonmusk) 28 marca 2017

Na razie nie jest jasne jak Neuralink ma to osiągnąć. Czy chodzi o jakieś implanty poprawiające nasze zmysły, pamięć i zdolność przetwarzania informacji? A może będzie to bezpośredni interfejs, dzięki któremu będziemy myślami kontrolować urządzenia elektroniczne? Na razie nie wiadomo.

Więcej informacji ma zostać podanych w przyszłym tygodniu. Czekamy niecierpliwie…

0
Źródło: Neuralink
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.