Facebook Messenger z już wkrótce pozwoli na udostępnianie swojej lokalizacji

Udostępnianie swojej geolokalizacji to żadna nowość. Potrafi to Find My Friends na iOS, potrafi to Google Hangouts i setki innych aplikacji. Problem polega na tym, że zazwyczaj nikt z naszych znajomych z nich nie korzysta. Za to prawie wszyscy mają facebookowego Messengera.

Nowa funkcja nazywać się będzie Live Location (ciekawe jak przetłumaczona zostanie na polski) i pozwoli nam na udostępnienie swojej lokalizacji na żywo przez okrągłą godzinę. W teorii pozwoli to oczywiście na o wiele łatwiejsze planowanie spotkań na żywo z naszymi znajomymi (i nie tylko).

Oprócz samej funkcji udostępniania lokalizacji, Messenger obliczy również ile czasu zajmie nam podróż do miejsca, w którym obecnie przebywają nasi znajomi. Oprócz udostępniania swojej lokalizacji, z poziomu aplikacji będziemy mogli też wskazać komuś „statyczne” miejsce, co z pewnością przyda się o wiele częściej.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.