Facebook: Można już przeprowadzać transmisje wideo na PC

W ubiegłym roku Facebook udostępnił w swojej aplikacji mobilnej usługę strumieniowania wideo na żywo. Od dzisiaj funkcja ta jest także dostępna bezpośrednio w przeglądarce desktopowej.

Jeśli chcecie się podzielić ze światem ważnym wydarzeniem, którego jesteście świadkami, opowiedzieć o interesującej akcji, zaprezentować test danego urządzenia czy przeprowadzić transmisję z urodzin nie ma lepszego narzędzia niż Facebook Live. Od dziś to narzędzie dostępne jest także w przeglądarkowej wersji Facebooka.

By rozpocząć transmisję wystarczy kliknąć w polu „Co słychać” na swoim profilu i wybrać z dołu ikonkę kamery – dokładnie w taki sam sposób w jaki normalnie dodaje się posty. Na nowym ekranie wybieramy następnie opis transmisji oraz określamy widownię. I to już wszystko.

Co ważne update wprowadza także możliwość wykorzystania zewnętrznych narzędzi do streamingu, co powinno spodobać się vlogerom i osobom streamującym gry. Dokładny opis tego procesu znajdziecie w poradniku Facebooka.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.