Gear VR pozwala już na strumieniowanie na żywo na Facebooka

Najnowsza łatka aktualizacyjna wydana przez Oculus przynosi kilka usprawnień w działaniu zarówno gogli Samsung Gear VR jak i Oculus Rift.

Przede wszystkim posiadacze gogli Gear VR mogą od teraz transmitować materiały z gier prosto na Facebooka. Wystarczy wybrać opcję „Livestream to Facebook” z menu głównego. W pierwszej kolejności z funkcji tej mogą korzystać osoby z USA, ale ma ona być udostępniona globalnie w ciągu nadchodzących tygodni.

Następną nowością, z której skorzystają też posiadacze Oculus Riftów jest tzw. Oculus Voice, czyli funkcja rozpoznawania mowy. Może być ona wykorzystywana chociażby do głosowego wyszukiwania gier. W bliskiej przyszłości narzędzie to ma ewoluować w rodzaj wirtualnego asystenta.

Na Gear VR pojawi się także Oculus Events, czyli wyszukiwanie publicznych gier sieciowych i turniejów z możliwością ustawiania przypomnień do wybranych wydarzeń oraz nowsza wersja Oculus Rooms, w której można oglądać filmy 360-stopni.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.