GetEven z unikalną technologią muzyki

Aby zanurzyć gracza w wielowymiarowej fabule gry, Olivier Derivière - kompozytor pracujący nad muzyką Get Even - stworzył intensywną i pełnokrwistą oprawę dźwiękową, generowaną przez silnik gry w czasie rzeczywistym, opartą na źródłach dźwięku z środowiska gry i na bieżąco reagującą na zachowanie gracza.

Wyobraźcie sobie grę, w której przerażeni czymś zaczynacie uciekać. W tym samym momencie spokojna do tej pory muzyka, zaczyna przyspieszać i zmieniać się tak, by lepiej oddać klimat niepokoju. Tak mniej więcej będzie wyglądał efekt nowej technologii generowania muzyki w czasie rzeczywistym, który zostanie użyty w polskiej grze Get Even.

„Za sprawą odtwarzanych w czasie rzeczywistym próbek MIDI nagranych przez muzyków studyjnych w technice Ambisonics, środowisko gry zamienia się w orkiestrę czekającą na dyrygenta w osobie gracza, a jego otoczenie w potencjalne instrumenty.” – opowiada Derivière.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.