Google zmienia komunikator Hangouts w konkurencję dla Slacka

Po wypuszczeniu Google Allo, który jest już chyba dziewiątym komunikatorem stworzonym przez Google, przyszłość Google Hangouts stała pod znakiem zapytania. Ale spokojnie, najpopularniejszy komunikator Google nie zniknie, tylko zmieni swoją rolę.

Google Hangouts zmienia się teraz w bezpośrednią konkurencję dla komunikatora Slack. Jeśli nigdy nie korzystaliście ze Slacka, to w skrócie: to taki nowoczesny IRC, z którego korzysta się do zdalnej pracy grupowej. Podział na kanały, przydatne wtyczki, klient mobilny i desktopowy, etc.

Od teraz tak właśnie wyglądać będzie Google Hangouts. Aplikacja oczywiście została zintegrowana z innymi usługami Google’a (tzw GSuite) oraz z takimi botami, jak Asana, Box, czy Zendesk. Nowy Hangouts posiada również wbudowanego bota Meets, który analizuje kalendarze Google wszystkich zainteresowanych użytkowników danego kanału i proponuje termin spotkania, który teoretycznie pasuje wszystkim.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.