John Carmack kontratakuje ZeniMax

W 2014 roku ZeniMax, firma tworząca gry, pozwała Facebooka o kradzież własności intelektualnej (gogli Oculus Rift) i złamanie tajemnic handlowych przez twórcę urządzenia. Spór został rozstrzygnięty w poprzednim miesiącu, ale wygląda na to, że to jeszcze nie koniec kontrowersyjnej sprawy.

W ubiegłym miesiącu ZeniMax wygrał z Facebookiem, aktualnym właścicielem firmy Oculus, w wyniku czego portal Zuckerberga musi oddać producentowi 500 mln dolarów. Teraz w ZeniMax uderzył sam John Carmack, współzałożyciel spółki iD Software, który w 2009 roku odsprzedał firmę ZeniMaksowi. Według umowy Carmack miał otrzymać 22,5 miliony dolarów z tytułu udziałów w firmie i transakcji sprzedaży. Tych pieniędzy jednak nigdy nie zobaczył na oczy.

ZeniMax odmawia wypłacenia środków Carmackowi twierdząc, że mężczyzna wykradł tajną dokumentację firmy, a także kod źródłowy gry RAGE i silnik gry. Według ZeniMaksu technologie te były nielegalnie wykorzystane do budowy Oculus Rifta.

0
Źródło: Uploadtovr.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.