Kalifornia umożliwi testy autonomicznych samochodów bez kierowców

Władze Kalifornii już wkrótce umożliwią testowanie autonomicznych samochodów bez udziału kierowców. Oznacza to, że koncerny motoryzacyjne mogą zacząć testować pojazdy pozbawione przyrządów do ręcznego sterowania.

Kalifornia to najbardziej przyjazny stan dla producentów autonomicznych aut. Dzięki zaproponowanym przez tamtejsze władze zmianom w przepisach Google, Tesla i inne firmy zajmujące się autonomicznymi pojazdami będą mogły zacząć testować swoje konstrukcje bez ludzkiego kierowcy na pokładzie.

Eric Noble, prezes firmy The CarLab w wypowiedzi dla serwisu Bloomberg zaznaczył, że jest to wielce pożądana zmiana, która przyczyni się do postępów w rozwoju autonomicznych systemów. Oczywiście każdy podmiot zainteresowany prowadzeniem testów swojego autonomicznego systemu będzie musiał wystąpić wcześniej o pozwolenie na takie działania.

0
Źródło: engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.