Microsoft zredukuje wielkość aktualizacji o około 35 procent

Dobra wiadomość dla osób, które uczestniczą w testowaniu nowych wersji i nowych funkcji systemu Windows przed ich oficjalnym wprowadzeniem na rynek. Nie będą już musieli za każdym razem ściągać pełnych nowych wersji rozwojowych systemu.

Zaczęło się od wprowadzenia w listopadzie 2016 roku rozwiązania o nazwie Unified Update Platform (UUP), z którego jako pierwsi skorzystać mogli właśnie uczestnicy programu Windows Insider. Obecnie Microsoft ogłosił, że dzięki UUP nowe wersje rozwojowe systemu Windows będą możliwe do ściągnięcia z użyciem rozwiązania o nazwie „differential download packages” (dosłownie: zróżnicowane zestawy pobraniowe), co w praktyce oznacza jedno – ściągane będzie wyłącznie to, co nowe.

Przed rozpoczęciem ściągania nowej wersji rozwojowej systemu nowe rozwiązanie Microsoftu sprawdzi, które pliki powinny być wymienione na nowe – i tylko te zostaną ściągnięte. Oblicza się, że pozwoli to na zredukowanie rozmiaru aktualizacji o około 35 procent.

0
Źródło: Windows Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.