Na Nintendo Switch pojawi się Netflix

Reginald "Reggie" Fils-Aime – prezes i chief operating officer Nintendo of America, północnoamerykańskiego oddziału Nintendo w wywiadzie dla Washington Post potwierdził, że Nintendo Switch już wkrótce otrzyma aplikacje VOD, takie jak Netflix.

Kiedy to nastąpi? Oficjalna odpowiedź brzmi: w swoim czasie. Jak na razie wiemy tylko tyle, że Nintendo prowadzi rozmowy z Amazonem, Netflixem i Hulu. Jak widać, Nintendo musi robić wszystko po swojemu. O wiele prościej przecież byłoby, gdyby konsola została wyposażona w przeglądarkę internetową w dniu premiery. Wtedy jej użytkownicy mogliby korzystać z dowolnego serwisu VOD bez czekania na to, aż Nintendo udostępni ich oficjalne aplikacje. No, ale tak się nie stanie.

Reginald Fils-Aime bronił także kontrowersyjnej listy startowych tytułów dla Switcha, która składa się z… z Zeldy i niczego więcej. Jego zdaniem lista gier, które niedługo będą mieć swoją premierę, przekona sporą grupę użytkowników do zakupu Switcha. Prezes dodał również, że Nintendo Switch w dużym stopniu skupi się na grach od niezależnych twórców, co jego zdaniem przełoży się na długoterminowy sukces tej konsoli.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.