Nintendo sprzedało 1,5 mln konsol Switch

Jak podają analitycy z firmy badawczej SuperData, konsola Nintendo Switch sprzedała się na całym świecie w 1,5 mln egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że nie minął nawet miesiąc, odkąd najnowszy handheld Nintendo trafił na półki sklepowe.

Od razu chcielibyśmy też zaznaczyć, że nie są to oficjalne dane. SuperData w swojej prognozie opierało się na informacjach dotyczących sprzedaży Nintendo Switch pochodzących od Famitsu (rynek japoński) i GfK (reszta świata).

Raport podaje, że najwięcej konsol sprzedało się w Ameryce Północnej (głównie w USA i Kanadzie) sprzedało się 500 tys. egzemplarzy, w Japonii ok. 360 tys., 110 tys. we Francji i ok. 85 tys. w Wielkiej Brytanii. Dane te pochodzą z pierwszego tygodnia sprzedaży w sklepach i dotyczą one egzemplarzy, które trafiły już do rąk graczy.

Samo Nintendo zakładało, że do końca marca rozprowadzi (a więc wyśle do sklepów) ok. 2 mln. konsol. Wynik podawany przez SuperData sugeruje, że japoński producent może spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że nie osiągnie swoich założeń sprzedażowych.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.