Nintendo Switch zostało złamane

Konsolowi piraci w dzisiejszych czasach nie mają łatwo. Do tej pory nie złamano w 100% żadnej z konsol nowej generacji. Wydawać by się mogło, że Nintendo także dołożyło wszelkich starań do zabezpieczenia swojej konsoli. Niestety, nic bardziej mylnego.

Haker o pseudonimie qwertyoruiop, który w przeszłości złamał zabezpieczenie iOS 9.3 twierdzi, że obszedł zabezpieczenia konsoli Nintendo Switch w dokładnie 9 dni od premiery sprzętu. Na dowód zamieścił na swoim twitterze zdjęcie ekranu konsoli z napisem „done” (ang. zrobione). Jak tego dokonał? Podobno nie było to wcale skomplikowane. Haker wykorzystał tę samą metodę co w przypadku iOS – lukę w przeglądarce internetowej.

Oficjalnie Switch nie posiada wbudowanej przeglądarki, ale do łączenia się z siecią w celach udostępnienia zrzutów ekranu w mediach społecznościowych i sprawdzania portów korzysta z WebKit engine – tej samej wersji silnika co w iOS 9.3. Podczas gdy Apple załatało już swoją wersję systemu (iOS 9.3.5), Nintendo z jakiegoś powodu postanowiło skorzystać ze starszej wersji.

To jeszcze nie znaczy zbyt wiele. Zanim zobaczymy pirackie oprogramowanie na Switchu minie z pewnością więcej czasu. Na razie qwertyoruiop sprawił tylko, że furtka została otwarta. Miejmy nadzieję, że Nintendo szybko upora się z tym problemem.

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.