Ocenianie filmów na Netflix wkrótce dużo łatwiejsze

Do tej pory na Netfliksie obowiązywała pięciogwiazdkowa skala ocen, gdzie jedna gwiazdka oznacza szmirę, a pięć arcydzieło. To się jednak ma zmienić. Filmy i seriale mają być, po prostu, dobre lub kiepskie.

Netflix już niedługo pozbędzie się dotychczasowego systemu ocen filmów przez użytkowników, który jest wykorzystywany również do personalizacji ich profili. Testowany jest system polegający na przyznawaniu danej pozycji dobrej bądź złej oceny. Czyli kciuka w górę bądź w dół. Według testów, łatwiejszy system ocen powoduje, że dużo więcej użytkowników z niego korzysta.

Usprawniony ma być też system rekomendacji, który teraz będzie procentowo starał się ocenić szansę, że dana pozycja nam się spodoba. Dopasowania te będą zarówno widoczne przy filmach i serialach, jak i będą wykorzystywane do podpowiadania nam nowych treści.

0
Źródło: Variety
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.