Oculus Rift tanieje – czy to początek końca?

O Oculus Rifcie zrobiło się ostatnio głośniej z powodu przegranej z Zenimaxem sprawy o kradzież intelektualną. Zenimax zapowiedział wówczas, że nie spocznie póki Oculus Rift nie zniknie z rynku.

Póki co Facebook nie zamierza rezygnować z Oculusa, ale sami przyznacie, że w nagła obniżka ceny w korelacji z ostatnimi wydarzeniami wygląda dość dziwnie. Dla graczy najważniejsza jest jednak cena, a ta spadła właśnie o 100 dolarów dla samych gogli i o 100 dolarów dla kontrolerów Oculus Touch. Tym samym za kompletny zestaw zapłacimy 598 dolarów, a więc o 200 dolarów mniej niż za HTC Vive i tylko o 100 dolarów więcej od najbardziej opłacalnego obecnie zestawu PlayStation VR.

Osoby, które kupiły kontrolery Oculus Touch w przeciągu ostatnich 30 dni otrzymają bon o równowartości 50 USD na wykorzystanie w sklepie Oculus. Szkoda, że podobna rekompensata nie należy się również osobom, które kupiły sam headset.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.