Ostatnie podrygi Windows Vista

Jeden z najbardziej niedopracowanych systemów Microsoftu zakończy swój żywot 11 kwietnia 2017 roku. Po tej dacie producent nie będzie w żaden sposób wspierał tej wersji Windowsa.

Podobnie jak w przypadku systemu Windows XP, Microsoft już wkrótce zakończy wsparcie dla kolejnej wersji swojego OS-a. Żadnych nowych aktualizacji zabezpieczeń, żadnych poprawek stabilności, żadnej pomocy technicznej – nawet płatnej. Po 11 kwietnia Microsoft odcina się całkowicie od Windows Vista. Firma przypomina użytkownikom, że korzystanie z niewspieranej wersji systemu wiąże się z ryzykiem – wszystkie luki, które po tej dacie zostaną wykryte prze Internautów, nie zostaną już nigdy naprawione. Z tego powodu Microsoft zachęca, by użytkownicy zmigrowali do najnowszej wersji systemu – Windows 10.

Dobra wiadomość jest taka, że tylko nieliczni zmartwią się powyższą wiadomością. Aktualnie tylko 0,78% posiadaczy komputerów z systemem Windows korzysta z tej wersji oprogramowania. Co ciekawe wciąż więcej jest użytkowników Windowsa XP (8%), którego Microsoft przestał wspierać w 2014 roku.

0
Źródło: PCworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.