Pierwsza partia szachów w VR odbyła się w Warszawie

Warszawska firma Immersion zajmuje się produkcją aplikacji VR na wszystkie dostępne platformy. Ich kolejnym dziełem jest gra Immersion Chess, która pojawi się na rynku w drugim kwartale 2017 roku. Tymczasem możemy podejrzeć jak pojedynek szachowy wygląda w wirtualnej rzeczywistości.

W szachy możemy grać na tradycyjnej planszy, ale też przez Internet z wykorzystaniem różnego rodzaju gier. Połączeniem tych dwóch możliwości jest wirtualna rzeczywistość, która sprawia, że czujemy się niemal tak, jak przy zwyczajnym stole – by przesunąć pionek musimy wykonać naturalny ruch dłonią. Widzimy też gesty naszego przeciwnika i słyszymy jego głos. W aplikacji stworzonej przez Immersion można nawet wywrócić butelkę wody czy całą planszę. Wirtualna rzeczywistość otwiera też możliwości na dowolne umiejscowienie gry – gracze mogą przenieść się do średniowiecznego zamku czy na stację kosmiczną.

Do pierwszej partii szachów w trybie VR firma Immersion zaprosiła polskiego arcymistrza – Bartosza Soćko. Rozegrał on pojedynek z Aleksandrem Dumańskim – dyrektorem operacyjnym Immersion. Jeden z graczy miał na głowie gogle HTC Vive, drugi – Oculus Rifta. Na powyższym materiale możecie zobaczyć jak wyglądała taka rozgrywka. Szachy VR znajdują się obecnie w końcowej fazie programowania – gra pojawi się pod nazwą „Immersion Chess” na wszystkich dostępnych platformach VR już w drugim kwartale 2017.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.