Polityczni aktywiści zhakowali Twittera

Tysiące kont na Twitterze należących do popularnych osobistości, firm i mediów zostało zaatakownaych przez nieznane ugrupowanie polityczne. Haktywiści wypełnili profile swastykami i przemówieniami prezydenta Turcji, który w ostrych słowach skrytykował politykę Niemiec i Holandii.

Konflikt między Turcją, a Holadnią, który został zapoczątkowany w miniony weekend, na skutek braku zgody na wylądowanie w Rotterdamie samolotu z szefem dyplomacji Mevlut Cavusoglu i odeskortowaniem do Niemiec minister pracy Fatmy Betul Sayan Kayi dalej trwa. Haktywiści przejęli tysiące kont na Twitterze (m.in. Amnesty International, Unicefu, Starbucksa, Forbesa) by móc umieścić na nich propagandowe posty z hasztagami #nazihollanda i #nazialmanya i przemówienie tureckiego prezydenta. Sytuacja została już opanowana, a wpisy usunięte.

Jak donosi Kaspersky Lab do włamań doszło najpewniej za pośrednictwem aplikacji Twitter Counter. ważne jest zwracanie uwagi na uprawnienia, których żądają instalowane aplikacje. Badanie Kaspersky Lab ujawniło, że 63% konsumentów nie czyta umów licencyjnych pobieranych aplikacji mobilnych, a jedna na pięć osób nigdy nie zwraca uwagi na komunikaty podczas instalacji nowego oprogramowania.

0
Źródło: Cnbc.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.