SolSol: czapka z solarnym daszkiem

Mieliśmy już czapki z wbudowanym w daszed wiatraczkiem, więc czemu nie mielibyśmy mieć czapek z wbudowaną, solarną ładowarką?

SolSol to startup z Los Angeles, który opatentował podobno technologię solarnego daszku (to, czego konkretnie dotyczy patent, nie znalazło się w informacji prasowej). Wydajność takiej czapki jest na razie śmiesznie mała: gadżet naładuje nasz sprzęt z prędkością 200 mAh/h. Oznacza to, że smartfon o pojemności 3000 mAh od 0 do 100% ładowałby się…. 15 godzin.

Kolejny problem polega na tym, że ładowanie nadal odbywa się przewodowo, także w sytuacji awaryjnej wasz smartfon nie tylko ładować się będzie bardzo wolno, ale z waszej czapki zwisał będzie również gustowny kabel USB. Żeby było jeszcze lepiej, SolSol wycenił swoją czapkę na 56 dol. czyli ok 230 PLN.

Startup obiecuje, że z czasem szybkość ładowania wzrośnie. Nam do szczęścia brakowałoby jeszcze wbudowanego w czapkę banku energii, ale raczej nie zdarzy się to w najbliższej przyszłości.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.