Specjalny kontroler do FPS-ów na PlayStation VR niebawem w sprzedaży

Chociaż w wielu grach VR można używać zwykłych padów, to największą immersję robią dodatkowe kontrolery. W przypadku PS4 są to "pałeczki" PS Move. Już niedługo jednak w ofercie znajdzie się dodatkowe akcesorium dla fanów strzelania.

PS VR Aim Controller zadebiutuje na rynku 16 maja, równo z premierą gry Farpoint, od tych samych developerów. Kontroler przypomina wyglądem prosty pistolet i to właśnie w grach FPS będzie miał sprawdzić się najlepiej. Pytanie tylko czy Sony zapewni odpowiednio dużo tytułów kompatybilnych z tym urządzeniem, czy skończy ono jak Sharpshooter na PS3.

Ceny PS VR Aim Controller jeszcze nie zdradzono, ale w sieci sklepów Game Stop można zamówić zestaw przedpremierowy z grą Farpoint w cenie 80 USD (około 325 zł). Samą grę można kupić za 49 dolarów, zatem można przypuszczać, że kontroler pojawi się w sprzedaży w okolicach 30 USD.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.