Społeczność konsolowego World of Tanks zebrała 84,800 USD dla organizacji charytatywnej War Child

Warszawa, 27 marzec 2017 – W zeszłym roku Wargaming ogłosił partnerstwo z organizacją charytatywną War Child. Gracze mogli kupować w World of Tanks na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz Playstation®4 specjalne emblematy i pakiety, aby zbierać pieniądze na dzieci dotknięte konfliktami zbrojnymi na całym świecie.

Dzięki szczodrości społeczności konsolowego World of Tanks udało się zebrać kwotę 84,800 USD, które zasiliły konto organizacji War Child

. Jest to organizacja charytatywna wspierająca dzieci dotknięte koszmarem wojen, specjalizują się w pomocy najmłodszym.

„Jako emerytowany żołnierz, doświadczyłem bezpośrednio wyjątkowej pracy jaką robi War Child w obszarach konfliktów zbrojnych. Jestem dumny, że Wargaming i nasza społeczność wspiera tą jakże potrzebną inicjatywę,”

mówi Richard Cutland, szef relacji militarnych w Wargaming .

„Ulga i wsparcie, jaką War Child przynosi najsłabszym ofiarom wojen – naszym dzieciom – jest bardzo inspirująca dla wszystkich w Wargaming. Poprzez nasze wsparcie, współpracę z muzeami, zachowywanie pamięci historycznej oraz wiedzy o uzbrojeniu pancernym pokazujemy, że prawdziwa wojna to nie gra.”

dodaje

Markus Schill, generalny manager Wargaming na Europę.

Wayne Emanuel z War Child

„Jesteśmy zaskoczeni szczodrością społeczności, które brały udział w projekcie. War Child opiera się na wsparciu od partnerów i ich pracy. Już szykujemy się do następnego projektu i mamy nadzieję, że bazując na tegorocznym doświadczeniu, uda się zebrać jeszcze więcej.”

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.