Tłumacz Google lepiej zrozumie język polski

Jeśli kiedykolwiek używaliście tej aplikacji Google do tłumaczenia całych zdań, wiecie z pewnością, że nie radzi sobie ona najlepiej z kontekstem wypowiedzi. Proces został właśnie udoskonalony.

Od dzisiaj do tłumaczeń wykorzystywana jest najnowsza technologia sieci neuronowych. Tłumaczenie dzięki sieci neuronowej jest o wiele lepsze od poprzedniej technologii opartej na frazach, między innymi dlatego, że tłumaczone są naraz całe zdania, a nie ich fragmenty. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że teksty będą brzmieć naturalniej. Jak duże? Tłumaczenia oparte na technologii neuronowego tłumaczenia maszynowego są oceniane jako bardzo dobre w przypadku 72% zdań tłumaczonych z języka polskiego na angielski (poprzednio było to 55%). Z kolei z języka angielskiego na polski ocena ta wynosi 44%, gdzie poprzednia technologia oceniana była na 18%.

Nowe, ulepszone tłumaczenia będą automatycznie dostępne w aplikacjach na iOS i Androida, na stronie głównej Tłumacza i w wyszukiwarce Google. Wkrótce będzie też można korzystać z udoskonalonych przekładów przy automatycznym tłumaczeniu stron w Chrome.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.