Udostępnianie lokalizacji trafiło do Map Google

Mapy Google zostaną wkrótce zaktualizowane o bardzo przydatną funkcję. Od teraz bezpośrednio w aplikacji będzie można udostępniać wybranym osobom informacje o swojej lokalizacji. Pomoże to odnaleźć się w nieznanym terenie i znacząco ułatwi komunikację.

Powyższa animacja obrazuje sposób działania nowej funkcjonalności. Opcja udostępniania lokalizacji znajdzie się w menu pomiędzy „Twoim wkładem”, a włączeniem trybu samochodowego. Gdy Google ustali gdzie się znajdujesz, pozwoli Ci następnie wybrać osoby, którym chcesz wysłać informacje o lokalizacji. Odbiorca po kliknięciu w powiadomienie przeniesie się od razu do aplikacji Mapy Google gdzie zobaczy niezbędne informacje i będzie mógł szybko uruchomić nawigację do tego punktu. Jeśli rozmyślcie się i będziecie chcieli anulować udostępnioną lokalizację, wyłączycie ją także jednym kliknięciem.

Google nie zdradziło dokładnej daty premiery aktualizacji – wiemy jedynie, że nastąpi to „wkrótce”.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.