Volkswagen prezentuje autonomiczne kapsuły

Podczas targów Geneva Motor Show VW zaprezentował koncepcyjny prototyp ciekawego pojazdu. Sedrik to rodzaj autonomicznej taksówki z wygodnym, salonowym wnętrzem.

Sedrik wygląda dokładnie tak, jak wyobrażacie sobie futurystyczne taksówki – ma opływowe kształty, niewidoczne koła i rozsuwane na boki drzwi. Napędzany jest silnikiem elektrycznym i porusza się całkowicie autonomicznie. Z tego względu nie posiada nawet fotela kierowcy. Wnętrze przypomina niewielki salon z dwuosobowymi sofami po bokach. Zamiast tradycyjnych szyb w pojeździe umiejscowiono transparentne ekrany OLED, które będą wyświetlać najważniejsze informacje o trasie lub spełnią rolę rozrywkową. Tuż pod przednią i tylną szybą z kolei rosły będą rośliny, które zadbają o odpowiednie oczyszczenie powietrza.

Sedrik będzie reagował na komendy głosowe, ale też będzie mógł być obsługiwany z poziomu aplikacji. Projektanci zaprezentowali także pilot, którego wciśnięcie przywoła pojazd dostępny w okolicy. Pilot będzie też mógł wydawać sygnały głosowe i świetlne dla osób niedosłyszących lub niedowidzących. Co powiecie na taką wizję transportu publicznego?

0
Źródło: Carscoops.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.