W Gmailu w końcu wyślesz większe załączniki

Do tej pory maksymalny rozmiar wiadomości wysyłanej przez Gmaila wynosił 25 MB. Załączniki o większych rozmiarach automatycznie można było przesłać na Google Drive. W ciągu najbliższych 3 dni wszyscy użytkownicy poczty Google będą mogli się cieszyć zwiększonym limitem wiadomości.

Nie ma co się oszukiwać – 25 MB na załączniki to w dzisiejszych czasach bardzo mało. Kilka smartfonowych fotografii i po limicie. Do tej pory większe załączniki można było przesyłać automatycznie na Google Drive. Teraz Google postanowiło zwiększyć rozmiar wysyłanych wiadomości do 50 MB. Funkcja powinna być dostępna dla wszystkich użytkowników Gmaila w przeciągu 3 dni od dzisiaj.

Pomysł z jednej strony jest dobry, z drugiej zaś może spowodować szybsze zapełnienie naszych skrzynek. Być może Google po cichu liczy na to, że klienci będą chętniej kupować dodatkowe miejsce w chmurze…

0
Źródło: Googleblog.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.