W gry z PS4 pogramy na PC jeszcze w tym roku

PlayStation Now to usługa, która w ramach miesięcznej opłaty pozwala graczom strumieniować gry z chmury na dowolnym urządzeniu (np. smartfonie, smart TV). Tak przynajmniej było do tej pory, bo Sony niedawno wprowadziło pewne ograniczenia.

15 sierpnia br. PlayStation Now przestanie działać na wszystkich urządzeniach elektronicznych poza komputerami PC i konsolami PS4. Taka decyzja ma przyczynić się rzekomo do lepszego wsparcia tych dwóch platform. Do tej pory w PlayStation Now znaleźć można było wyłącznie gry z katalogu PS3. Teraz Sony zapowiedziało, że do chmury dołączą także tytuły z PS4. To zaś oznacza, że pecetowcy będą mogli skosztować największych hitów ostatnich lat, niedostępnych do tej pory dla nikogo poza użytkownikami konsoli PlayStation. Aktualnie trwają już testy nowej funkcjonalności.

Z jednej strony PlayStation Now to bardzo wygodne rozwiązanie – możemy do woli sprawdzać gry w ramach miesięcznego abonamentu bez konieczności kupowania konsoli PS4. Nie musimy też czekać na pobranie, gdyż gry uruchamiane są w chmurze i strumieniowane na ekran PC. Z drugiej strony jakość obrazu uzależniona jest od szybkości połączenia internetowego, co nie każdemu może odpowiadać.

Póki co jednak nie musimy sobie tym zaprzątać głowy – usługa PlayStation Now nie jest dostępna w Polsce i nie wiadomo kiedy się to zmieni…

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.