Windows XP wciąż ma więcej użytkowników niż Vista i Windows 8 razem wzięte

Avast jak co roku przygotował raport podsumowujący aktualne trendy na rynku PC. Wynika z niego, że choć Windows XP został pozbawiony wsparcia już 3 lata temu, to w dalszym ciągu jego udziały na rynku są stosunkowo wysokie.

Zanim przedstawimy konkretne dane, musicie pamiętać, że dotyczą one jedynie komputerów, na których zainstalowany jest system antywirusowy Avast. Z raportu wynika, że największą popularnością wśród użytkowników Windowsa cieszy się wersja Windows 7 – jest ona zainstalowana na 56 milionach PC, co oznacza udział w rynku wynoszący około 48%. Windows 10 oczywiście rośnie w siłę i jest on zainstalowany na 35 milionach pecetów, co odpowiada około 30% rynku.

Najciekawiej prezentują się statystyki użytkowników Windows XP. Choć system nie otrzymuje aktualizacji od kwietnia 2014 roku, to nadal zainstalowany jest na około 6,5 milionach komputerów, co daje mu 5,65% udziału w rynku. Jest to więcej niż udział systemów Windows Vista (2,08%) i Windows 8 (2,51%) razem wziętych. | CHIP

0
Źródło: Softpedia.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.