8-latek ukradł auto rodziców i pojechał nim do McDonalds’a

Na YouTube znajdziemy mnóstwo wartościowych poradników z najbardziej rozmaitych dziedzin. I choć wydawać by się mogło, że tak skomplikowanej czynności jak prowadzenie auta nie da się nauczyć oglądając jedynie film instruktażowy to 8-latek z Ohio właśnie obalił tę tezę.

Ubiegłej niedzieli rodzice 8-letniego chłopca i 4-letniej dziewczynki zasnęli szybciej niż zwykle. Gdy para udała się w objęcia Morfeusza, 8-latek ukradł kluczyki od ich rodzinnego vana, zabrał swoją siostrę do auta i wyruszył w podróż do McDonalds’a. Młody kierowca zdołał przejechać trasę o długości 1,6 km, na której znalazły się cztery skrzyżowania i tory kolejowe, a następnie zaparkować pod restauracją. Zdarzenie widział świadek, który szybko poinformował policję. Według jego zeznań chłopiec poruszał się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Na miejscu rodzeństwo natrafiło na dorosłych przyjaciół rodziny, którzy poinformowali szybko rodziców. W międzyczasie maluchom udało się zjeść cheesburgera (misja wykonana!)

Oficer policji, który przesłuchał chłopca dowiedział się, że 8-latek nauczył się jeździć samochodem oglądając poradniki na YouTube. Na szczęście nikomu nic złego się nie stało, ale nie trzeba wiele, by wyobrazić sobie, że mogło być zupełnie inaczej…

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.