Acer Aspire U27 to komputer, który wygląda jak monitor

Kiedy myślimy o pracujących bezszelestnie komputerach pozbawionych jakichkolwiek wiatraków, mamy zwykle na myśli cienkie notebooki lub tablety, ewentualnie specjalnie zmodyfikowane desktopy z chłodzeniem wodnym. Acer Aspire U27 to komputer i monitor w jednym, wyposażony w system LiquidLoop.
Acer Aspire U27 wykorzystuje chłodzenie wodne w systemie LiquidLoop, opracowanym pierwotnie przez tę firmę dla tabletów z chłodzeniem pasywnym. I w pewnym sensie można powiedzieć, że U27 to taki duży „tablet”, bo 27-calowy ekran FullHD tego komputera jest oczywiście dotykowy (wielodotykowość do 10 punktów równocześnie). Tylko że zmieszczono w nim wszystkie najważniejsze podzespoły komputerowe i umieszczono na specjalnej nóżce.

W środku znajduje się procesor Intel i7 i 32 GB pamięci RAM, a także między innymi miejsce na dwa dyski twarde (2,5″ oraz przez slot M.2) oraz moduł łączności Wi-Fi 802.11ac. Do tego głośniki stereo z subwooferem, kamera IR do rozpoznawania twarzy (w ten sposób logujemy się do komputera) i wbudowana kamerka internetowa o rozdzielczości 1 mln pikseli.

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.