Adobe pracuje nad SI, która… zrobi nam lepsze selfie

Autoportrety wykonywane smartfonem, nazywane w dzisiejszych czasach 'selfie' (najpopularniejsza polska nazwa jest oczywiście niecenzuralna, więc zostańmy przy selfikach) stają się coraz bardziej popularne. Wywołuje to oczywiście reakcje producentów smartfonów, dla których coraz większym priorytetem stają się przednie aparaty w telefonach. Swoje trzy grosze do ulepszania selfików postanowiło dorzucić też Adobe.

Na ostatniej konferencji MAX design, firma Adobe zaprezentowała swoją najnowszą aplikację, która korzystając z algorytmów SI potrafi sama „upiększyć” nam zdjęcie, czyli poprawić automatycznie kolory, kontrast i inne rzeczy, o których normalnie to autor zdjęcia musi mieć pojęcie, żeby poprawiać swoje fotografie. Sami zresztą zobaczcie co potrafi Adobe Sensei:

Aplikacja została opracowana przy współpracy z Cornell University. Algorytmy zastosowane w aplikacji Adobe to część projektu o nazwie Deep Style Photo Transfer, który możecie znaleźć w serwisie Github. Sensei nie jest jeszcze skończonym produktem – Adobe chce, żeby finalna wersja potrafiła zająć się dosłownie każdym aspektem zdjęcia. Użytkownik będzie musiał wcisnąć tylko spust migawki i poczekać kilka sekund, zanim będzie mógł opublikować swój najnowszy, ulepszony przez algorytmy, autoportret.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.