Algorytm, który przekształca malarskie arcydzieła w rzeczywiste zdjęcia

Impresjonistyczne obrazy skupiają się na uczuciach, nie krajobrazach. Jednak jeśli jesteście ciekawi jak wyglądałyby miejsca namalowane przez Moneta, Degasa czy Renoira w rzeczywistości z pomocą przyjdzie Wam nowy algorytm naukowców z UK Berkeley.

Z pewnością kojarzycie aplikację Prisma. Wykorzystuje ona algorytmy sztucznej inteligencji do przetwarzania zdjęć zrobionych smartfonem na obrazy przypominające dzieła znanych artystów lub stylów malarskich. Algorytm opracowany przez naukowców z UK Berkeley wykorzystuje ten sam mechanizm do odwrócenia tego procesu. Efekt możecie podziwiać na zdjęciu powyżej.

Co ciekawe algorytm może mieć także inne zastosowanie. Potrafi na przykład zmienić na zdjęciu konie w zebry, letni krajobraz w zimowy, a jabłka w pomarańcze. Jeśli chcecie wypróbować algorytm samodzielnie możecie pobrać stosowne pliki z serwisu GitHub (Linux). No, to teraz pozostaje tylko czekać aż ktoś zrobi wygodną w użyciu apkę:-)

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.