Amazon też chce mieć swoje autonomiczne samochody

Intel i Alphabet (czyli Google) nie są jedynymi przedstawicielami "wagi ciężkiej" branży tech, jeśli chodzi o zainteresowanie autonomicznymi pojazdami. Jak donosi Wall Street Journal, firma Amazon utworzyła właśnie wewnętrzny zespół inżynierów, który ma zająć się autonomicznymi pojazdami.

To oczywiście nie oznacza, że Amazon na 100% stworzy swój system do autonomicznego sterowania samochodami. Firma na razie, jak to się ładnie mówi, „bada możliwości”.

Nie jest żadną tajemnicą, że Amazon chce w jak największym stopniu zoptymalizować swój łańcuch dostaw. Chodzi o to, żeby klienci, którzy zamawiają coś z internetowego sklepu Amazon czekali na swoją upragnioną przesyłkę jak najkrócej. Wykorzystanie autonomicznych samochodów do przyspieszenia tego procesu wydaje się naturalnym krokiem.

Na dzień dzisiejszy jednak o wiele bardziej możliwym scenariuszem jest, że Amazon po prostu poczeka, aż ktoś inny opracuje w pełni operatywny, autonomiczny system, a potem… no cóż, a potem po prostu go kupi.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.