Buty, które będziesz mógł wyrzucić na kompost

Producenci odzieży wykorzystują nowoczesne rozwiązania, by podążać za technologicznymi trendami. Stąd ubieralne gadżety, samosznurujące się buty czy dodatki z e-papieru. Reebok postanowił jednak skupić się na równie ważnym trendzie współczesnego świata - ochronie przyrody.

Widzieliśmy już buty z drukarki 3D, samosznurujące się obuwie rodem z „Powrotu do przyszłości” i buty z modułami Intela. Reebok przedstawił właśnie światu biodegradowalne obuwie, które mają pojawić się na rynku jeszcze jesienią tego roku.

Reebok zamierza zwrócić się w stronę materiałów naturalnych, jak bawełna czy kukurydza, a nie materiałów wydobywanych z ziemi jak np. ropa, z której powstają tworzywa sztuczne. Buty wykonane z biodegradowalnych materiałów po zużyciu rozłożyłyby się w ziemi bez zanieczyszczania środowiska. Nie wiadomo jeszcze czy nowa technologia produkcji nie sprawi, że ekologiczne obuwie będą niszczyć się znacznie szybciej niż tradycyjne i czy nie pociągnie za sobą wyższej ceny.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.