DJI zaprezentowało nowe gogle do latania dronem

O tym, że DJI pracuje nad goglami do swoich dronów wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Dopiero teraz jednak producent pochwalił się ich specyfikacją techniczną. No, szczątkową specyfikacją techniczną, ale to zawsze coś.

DJI Googles wyświetlają obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 px, czyli Full HD. Producent chwali się, że wrażenia podczas korzystania z gogli można porównać do oglądania obrazu na dużym, 216-calowym ekranie, oddalonym od oczu widza o jakieś 4 metry. W praktyce zapewne nie jest to do końca prawdą, bowiem przy takiej rozdzielczości z pewnością występuje tzw. efekt drzwi siatkowych (screendoor effect). Ale to w końcu okulary do latania dronem, można im wybaczyć takie niedociągnięcia.

To co jest fajne, to to, że DJI dołożyło do swoich gogli system sterowania dronem i kamerą zamontowaną na nim. Kadrowanie przy pomocy ruchów głowy? Brzmi świetnie. Ciekawe, jak z praktyką.

DJI Googles będą współpracować jak na razie z dwoma modelami dronów: Mavic Pro oraz Phantom 4.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.