Dolina Krzemowa: Pobito robota patrolującego parking

Knightscope K5 to ważący ponad 136 kilogramów robot przeznaczony do ochrony miejsc takich jak parkingi, ulice czy centra handlowe. Naszpikowany czujnikami i kamerami K5 potrafi zeskanować nawet 300 tablic rejestracyjnych w ciągu minuty, wykryć broń i zareagować na hałas.

Ten sympatyczny z wyglądu strażnik patroluje okolice Doliny Krzemowej dla wielu znanych firm m.in. Microsoftu. W ubiegły czwartek jeden z modeli patrolujących parking biura firmy Knightscope – producenta robotów – został zaatakowany przez 41-letniego mężczyznę. Oprawcy udało się przewrócić robota, co wywołało alarm, który przyciągnął uwagę jednego z pracowników biura. 41-latkowi nie udało się uciec. Zapytany o przyczynę swojego zachowania odparł, że jest inżynierem i chciał jedynie przetestować możliwości robota. Jego stan jednoznacznie wskazywał jednak na upojenie alkoholowe, w związku z czym policja postawiła mu już odpowiednie zarzuty. Robot otrzymał kilka zadrapań, ale żadna z jego funkcji nie uległa uszkodzeniu.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.